Zerwij z nałogiem już dziś!
Zadzwoń: +48 784 441 285Wszywka alkoholowa w pobliżu Swarzędza - dr Krzysztof Ratajczak

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne interesują Cię takie kwestie, jak detoks alkoholowy czy cena Esperalu. Znakomicie trafiłeś! Jestem chirurgiem, który w ramach swojej indywidualnej praktyki oferuje zabieg implantacji Disulfiramu, czyli tak zwane zaszycie alkoholowe. Na mojej stronie internetowej znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań, a jeśli jakieś kwestie pozostaną dla Ciebie niejasne, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub do mojego gabinetu. Bardzo się cieszę, że to właśnie ja mogę Ci pomóc. Za Twoim zainteresowaniem tematem leczenia alkoholizmu z pewnością stoi osobisty dramat. Dobrze więc, że trafiłeś na kompetentną osobę, która może udzielić Ci rzetelnych informacji i zaproponować metodę leczenia dającą wymierne rezultaty. Mogę też zagwarantować Ci fachową opiekę medyczną. Być może zauważyłeś już, że mój gabinet mieści się w Puszczykowie. Dlaczego kieruję swoją ofertę do mieszkańców Swarzędza?

Wszywka alkoholowa dla mieszkańców Swarzędza w Puszczykowie

Swarzędz to duża miejscowość, w której nie brak placówek oferujących leczenie Esperalem (a właściwie – Disulfiramem, bo tak obecnie nazywa się popularna wszywka dla alkoholika). Co więcej, Twoje miasto leży na przedmieściach Poznania – jednej z największych metropolii w kraju. Dlaczego proponuję Ci zabieg wszycia Esperalu w odległym o 40 minut jazdy od Swarzędza Puszczykowie, skoro mieszkasz w rejonie z dużą liczbą szpitali i innych placówek specjalizujących się w leczeniu alkoholizmu? Oczywiście droga do Puszczykowa zajmie Ci o wiele mniej czasu niż przedzieranie się przez korki w Poznaniu. Nie jest to jednak najważniejszy powód, dla którego warto rozważyć wizytę w moim gabinecie. Do wyboru jego lokalizacji skłoniło mnie długie doświadczenie pracy z Pacjentami, którym – równie mocno jak na uwolnieniu się od nałogu – zależy na pełniej dyskrecji. Nikt nie chce być postrzegany przez pryzmat choroby alkoholowej, a podejmując leczenie w miejscu zamieszkania, trudno zachować anonimowość. Właśnie dlatego zapraszam Cię do Puszczykowa!

Jak działa wszywka dla alkoholika?

Choć leczenie Esperalem jest bardzo popularne, można usłyszeć wiele fałszywych opinii na jego temat. Czy wiesz, czym naprawdę jest słynne „zaszycie”? Jeśli ta metoda leczenia ma przynieść oczekiwane rezultaty, musisz poddać się jej świadomie. Disulfiram, znany lepiej jako Esperal, to nie cudowny zastrzyk dla alkoholika, po którym znika szkodliwy nałóg i można powrócić bezpiecznie do towarzyskiego picia trunków. To preparat, który wyzwala awersję do alkoholu – łączenie go z etanolem powoduje silne objawy zatrucia alkoholowego, a nawet stany zagrożenia życia. Świadomemu tych konsekwencji Pacjentowi łatwiej zachować abstynencję, co jeszcze nie oznacza wyzwolenia od nałogu. Podejmując leczenie Disulfiramem, musisz zdawać sobie sprawę, że to dopiero początek drogi, na którą wstępując, masz szansę naprawić wyrządzone przez alkohol szkody i przejąć kontrolę nad swoim życiem. Niemniej wszywka ułatwi Ci podjęcie decyzji na trzeźwo.

Na czym polega zaszycie alkoholowe?

Pacjenci uzależnieni od alkoholu często są skłonni podjąć leczenie, ale rezygnują z metody, jaką jest „zaszycie” z obawy przed jej skutkami ubocznymi. Chcę Cię jednak zapewnić, że zabieg wszycia Esperalu jest bezpieczny – małoinwazyjny i nie stwarza dużego ryzyka powikłań. Jedyne skutki, jakie wywołuje, to te zamierzone, czyli przykre objawy po wypiciu alkoholu. Poza tym Disulfiram jest całkowicie obojętny dla organizmu. Sam zabieg jego implantacji wykonuje się ambulatoryjnie (po zabiegu można od razu wrócić do domu i normalnej aktywności), w znieczuleniu miejscowym. Wiąże się on z wykonaniem niewielkiego nacięcia na skórze w okolicy pośladka albo łopatki. Głęboko pod skórą Pacjenta umieszcza się odpowiednią dawkę leku, który następnie przez około 8 miesięcy uwalnia się do krwioobiegu, hamując metabolizm alkoholu. Po tym czasie jego działanie ustępuje, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu – to dobry moment, by ponownie poddać się zabiegowi wszycia Esperalu. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać go regularnie. Zachęcam Cię gorąco do wypróbowania tej metody!

Masz dość? Pragniesz rzucić nałóg alkoholowy?
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?


Zapraszam do kontaktu! Jestem, by Tobie pomóc.

+48 784 441 285