Poszukujesz informacji na temat zabiegu wszycia Esperalu? Zapewne trafiłeś na tę stronę internetową po wpisaniu w okno wyszukiwarki frazy „wszywka alkoholowa Środa Wielkopolska” – lub podobnej. A to oznacza, że nie tylko chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie leczenia alkoholizmu, ale też potrzebujesz pomocy – dla siebie lub drogiej Ci osoby, która zmaga się z tym problemem. Wkrótce zajrzysz do zakładki „Kontakt” i zdziwisz się, że nie prowadzę swojego gabinetu w Twoim mieście, lecz w odległym o 40 km Puszczykowie. Fakt, że trafiłeś na moją stronę, to nie błąd w algorytmie wyszukiwania. Świadomie kieruję ofertę leczenia Esperalem do Pacjentów z Środy Wielkopolskiej, ponieważ wiem, że 40 km to taka odległość od miejsca zamieszkania, jaką należy pokonać, by poczuć się anonimowo – dokładnie tak, jak potrzeba, by podjąć walkę z budzącą zakłopotanie chorobą, jaką jest alkoholizm. Choć o tym problemie warto mówić otwarcie, z pewnością na tym etapie leczenia chętnie zachowasz dyskrecję.
Esperal to dawna nazwa preparatu Disulfiram. Wciąż stosuje się ją zwyczajowo, ponieważ w polszczyźnie stała się synonimem wszywki dla alkoholika. Często można spotkać się z przekonaniem, że wszywka to w gruncie rzeczy zastrzyk antyalkoholowy – podanie preparatu, który hamuje potrzebę spożywania alkoholu. Niezupełnie. Podanie nie jest w tym przypadku iniekcją lub równie nieskomplikowaną procedurą. To zabieg chirurgiczny – małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny, ale wymagający wiedzy i doświadczenia lekarza. Disulfiram nie sprawia, że po wypiciu jednego kieliszka łatwiej powstrzymać się przed sięgnięciem po drugi. Jego działanie wymusza abstynencję, ponieważ spożycie nawet niewielkiej ilości etanolu wywołuje bardzo nieprzyjemne objawy. Może być nawet śmiertelnie niebezpieczne. To silna motywacja do wytrwania w postanowieniu zerwania z nałogiem. Przy zachowaniu trzeźwości Esperal nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie organizmu.
Ze względu na bezpieczeństwo Pacjenta zaszycie często musi poprzedzić detoks alkoholowy. Na zabieg należy zgłosić się po co najmniej 48 godzinach abstynencji, co dla wielu alkoholików jest nie lada wyzwaniem. Odtrucie znosi fizyczną potrzebę sięgania po alkohol, dzięki czemu łatwiej spełnić warunek poddania się zabiegowi wszycia Esperalu. Implantację leku przeprowadza się ambulatoryjnie – podczas krótkiej wizyty w gabinecie lekarskim. Specjalista wykonuje niewielkie nacięcie w skórze (zwykle nad pośladkiem) i umieszcza w warstwie podpowięziowej odpowiednią dawkę preparatu. Tak podany uwalnia się przez wiele miesięcy do krwioobiegu, dzięki czemu Pacjent nie musi codziennie pamiętać o zażywaniu leku, a przede wszystkim zmagać się z pokusą jego odstawienia. Zaszycie alkoholowe wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, z wykorzystaniem rozpuszczalnych szwów (kolejna wizyta w gabinecie nie jest konieczna). Po zabiegu Pacjent może wrócić do domu.
Dlaczego spośród wielu ofert wszywki alkoholowej w Środzie Wielkopolskiej warto wybrać właśnie moją? Oprócz pełnej dyskrecji i poczucia anonimowości oferuję Ci najwyższy standard usługi. Jestem dyplomowanym lekarzem, który na co dzień pracuje jako chirurg w jednym z poznańskich szpitali. Jak dotąd wykonałem już kilka tysięcy zabiegów implantacji Disulfiramu. Posiadam więc ogromne doświadczenie w stosowaniu tej metody leczenia alkoholizmu. Cena Esperalu w moim gabinecie zależy od dawki leku – obecnie waha się w granicach od 500 do 1000 zł. Można uznać, że jest dość wysoka, ale w gruncie rzeczy nie jest to wygórowana opłata za profesjonalnie przeprowadzony zabieg, po którym można rozpocząć trzeźwe życie. Jako odpowiedzialny lekarz nie mogę wprawdzie dać Ci gwarancji, że zaszycie pozwoli Ci zerwać raz na zawsze z nałogiem. Wiele zależy od Twojej determinacji i od tego, czy zdecydujesz się także na inne sposoby leczenia. Jakie? Chętnie opowiem Ci o tym w bezpośredniej rozmowie. Zapraszam do kontaktu!