Z pewnością trafiłeś na tę stronę w poszukiwaniu informacji na temat preparatu Disulfiram (dawniej – Esperal). Skoro interesują Cię takie kwestie, jak sposób działania czy cena Esperalu, zapewne też czujesz, że niegdyś miły nawyk picia alkoholu (dla towarzystwa, na smutki, by się odprężyć albo właśnie zmobilizować…) wymknął Ci się spod kontroli. A może problem ten wcale nie dotyczy Ciebie, lecz bliskiej osoby, której chcesz pomóc? Tak czy owak, dotarłeś do punktu swoich poszukiwań, w którym możesz uzyskać fachową, bardzo efektywną pomoc. Zabieg wszycia Esperalu w Śremie wykonuje się w wielu placówkach. Mój gabinet znajduje się w odległym o pół godziny drogi od Twojego miasta Puszczykowie. Nieprzypadkowo jednak po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „wszywka alkoholowa Śrem” dotarłeś do mojej oferty. Zadbałem o to, by trafiła do Ciebie, ponieważ z doświadczenia wiem, że takie osoby jak Ty często wycofują się z bardzo dobrej decyzji w obawie o reakcję swojego otoczenia.
Choć wszywka dla alkoholika jest najczęściej pierwszym krokiem do wyzwolenia z choroby alkoholowej, większość osób nie chce mówić o swoim problemie sąsiadom czy kolegom z pracy. Nikt nie lubi słuchać „dobrych rad” ani uszczypliwych komentarzy, nie wspominając już o tym, że przyznając się do problemu z alkoholem, łatwo narazić się na nieprzyjemne konsekwencje, np. utratę zaufania w oczach klientów. Uświadomienie sobie takiego ryzyka zniechęca wielu alkoholików do szukania fachowej pomocy – mają nadzieję, że gdy będzie to naprawdę konieczne, samodzielnie poradzą sobie ze swoim problemem… Niestety nie udaje się to praktycznie nikomu, a im dłużej zwleka się z podjęciem leczenia, tym większe spustoszenia czyni nałóg. Tymczasem rozwiązanie jest w zasięgu ręki – można skorzystać z pomocy dyskretnie, daleko od miejsca swojego zamieszkania!
Spróbuję teraz odpowiedzieć na pytania, które skierowały Cię na moją stronę internetową. Disulfiram to lek, który zniechęca do picia alkoholu, ułatwiając w ten sposób zerwanie z nałogiem. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to „zastrzyk antyalkoholowy”, który pozwala w prosty sposób znieść nieodpartą potrzebę sięgania po trunki. Jak dotąd nie wynaleziono czegoś takiego jak zastrzyk dla alkoholika. Nieskuteczne okazuje się zwykle także zażywanie tabletek, które mają hamować głód alkoholowy czy wręcz wywoływać awersję do picia. Problem polega na tym, że alkoholizm jest chorobą woli – potrzeba napicia się zwykle bierze górę nad chęcią leczenia, więc zarzuca się je przy pierwszej okazji. Zaszycie alkoholowe ułatwia wytrwanie w postanowieniu o zerwaniu z nałogiem. Pacjent nie musi pamiętać o zażywaniu Disulfiramu ani walczyć z pokusą sięgnięcia raczej po alkohol niż kolejną dawkę leku. Po zaszyciu uwalnia się on stopniowo do krwioobiegu i nie można znieść jego działania inaczej, jak tylko poddając się kolejnemu zabiegowi.
Zabieg wszycia Esperalu jest bezpieczny i skuteczny, o ile Pacjent od co najmniej 48 godzin nie spożywał alkoholu. Zdaję sobie sprawę, że utrzymanie abstynencji przez taki czas może być trudne dla osoby uzależnionej. Dlatego zainteresowanym leczeniem Disulfiramem zalecam detoks alkoholowy przed wizytą w moim gabinecie. Jest to procedura kojarząca się z pobytem w szpitalu, co często zniechęca Pacjentów, którym zależy na pełnej dyskrecji. Bez obaw, odtrucie można przeprowadzić ambulatoryjnie, a nawet w domowych warunkach. Dzięki detoksykacji ustępują przykre, somatyczne objawy zespołu abstynencyjnego. Działanie Disulfiramu pozwala powstrzymać się od sięgnięcia po alkohol. Czy to oznacza wyleczenie z nałogu? Niezupełnie. Zaszycie alkoholowe jest bardzo pomocnym narzędziem w walce z chorobą, ale często należy uzupełnić je o psychoterapię. Alkoholizm to bowiem przede wszystkim choroba duszy. Podpowiem Ci, jak dalej pokierować leczeniem, podczas naszego spotkania! Zapraszam do kontaktu