Zerwij z nałogiem już dziś!
Zadzwoń: +48 784 441 285Wszywka alkoholowa w okolicach Lubonia - dr Krzysztof Ratajczak

Miło mi powitać Cię na stronie mojego gabinetu. Zapewne trafiłeś tu dlatego, że interesuje Cię cena Esperalu i opinie na temat placówek świadczących usługę jego implantacji. Chcesz podjąć walkę z alkoholizmem? A może starasz się pomóc komuś, kto zmaga się z nałogiem? Skoro mieszkasz w tak dobrze skomunikowanej z Poznaniem miejscowości, jaką jest Luboń, wszywka alkoholowa wydaje się znakomitym pomysłem – z łatwością znajdziesz w tej metropolii gabinet, który profesjonalnie świadczy taką usługę. Czy jednak wiesz dokładnie, na czym polega i z czym wiąże się tzw. zaszycie alkoholowe? Chętnie opowiem Ci o tym, nim podejmiesz – skądinąd bardzo dobrą – decyzję o skorzystaniu z tej metody leczenia alkoholizmu. Jestem doświadczonym specjalistą w tej dziedzinie. Na co dzień pracuję jako chirurg w jednym z poznańskich szpitali, a w ramach prywatnej praktyki wykonałem już tysiące zabiegów wszycia Esperalu.

Jak działa Esperal (Disulfiram)?

Esperal to dawna nazwa leku Disulfiram. Skład popularnego preparatu uległ niewielkiej zmianie ze względu na przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej, ale znajduje się w nim ta sama substancja czynna. Upośledza ona metabolizm etanolu w organizmie, co wiąże się z bardzo silnymi objawami zatrucia alkoholowego. W zależności od indywidualnych uwarunkowań symptomy te mogą być takie, jak w przypadku wyjątkowo dotkliwego kaca, ale zdarza się, że wypicie alkoholu podczas leczenia Disulfiramem prowadzi do stanu zagrożenia życia. Wszywka dla alkoholika zalicza się zatem do grupy terapii awersyjnych. Zaszycie odpowiedniej dawki leku w warstwie mięśniowo-powięziowej sprawia, że przez wiele miesięcy jest ona sukcesywnie uwalniana do krwioobiegu. Pacjent nie może też zrezygnować z przyjęcia kolejnej dawki leku, by bezpiecznie napić się alkoholu. Świadomość związanych z tym konsekwencji sprawia, że rezygnuje on z picia. Dzięki długotrwałej abstynencji chory ma szansę podjąć dalsze kroki zmierzające do zerwania z nałogiem, a także uporządkować swoje życie i zmienić je na lepsze.

Na czym polega zabieg wszycia Esperalu?

Tak zwane „zaszycie alkoholowe” to temat, wokół którego narosło wiele mitów. W efekcie Pacjenci często nie wiedzą, czego się spodziewać w gabinecie lekarskim. Niektórzy wyobrażają sobie wszywkę jako prosty zastrzyk antyalkoholowy, który sprawia, że traci się potrzebę sięgania po trunki. Zdarza się jednak także, że osoby uzależnione obawiają się inwazyjnego zabiegu i jego możliwych skutków ubocznych. Implantacja Disulfiramu to procedura chirurgiczna wymagająca odpowiednich warunków, narzędzi, a przede wszystkim doświadczonego operatora. Jest to jednak zabieg prosty, bezpieczny i obarczony bardzo niewielkim ryzykiem powikłań. Wykonuje się go ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym – Pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności. Disulfiram w żaden sposób nie wpływa na organizm, o ile chory zachowuje abstynencję. Z tego względu przed „zaszyciem” warto wykonać detoks alkoholowy – nawet niewielka ilość etanolu we krwi jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu.

Wszywka alkoholowa dla mieszkańców Lubonia w Puszczykowie

Zapewne zauważyłeś już, że mój gabinet mieści się w odległym o 15 minut drogi od Lubonia Puszczykowie. Dlaczego miałbyś wybrać właśnie tę lokalizację na zabieg implantacji Disulfiramu? Przede wszystkim dlatego, że jestem dyplomowanym lekarzem specjalizującym się w tej metodzie leczenia alkoholizmu i dysponuję odpowiednio wyposażonym gabinetem. Otworzyłem go w Puszczykowie m.in. po to, by dla Pacjentów z takich miejscowości, jak Luboń, zabieg wszycia Esperalu (i tak stresujący) nie wiązał się z frustrującym przedzieraniem się przez miejskie korki czy poszukiwaniem parkingu. Przede wszystkim jednak kameralne Puszczykowo to miejsce, w którym możesz liczyć na pełną dyskrecję. Wielu Pacjentów rezygnuje z zaszycia alkoholowego w obawie przed reakcją bliskich, sąsiadów czy pracodawcy. Z dala od miejsca zamieszkania łatwiej zachować anonimowość, zapraszam więc do mojego gabinetu!

Masz dość? Pragniesz rzucić nałóg alkoholowy?
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?


Zapraszam do kontaktu! Jestem, by Tobie pomóc.

+48 784 441 285