Zerwij z nałogiem już dziś!
Zadzwoń: +48 784 441 285Wszywka alkoholowa w okolicach Leszna - dr Krzysztof Ratajczak

Witaj na stronie internetowej mojego gabinetu! Ponieważ trafiłeś tu, wpisując w wyszukiwarkę frazę „wszywka alkoholowa Leszno” lub podobną, wiesz, czym się zajmuję. Jestem chirurgiem, który w ramach prywatnej praktyki (pracuję także w Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu) wykonuje zabiegi implantacji Disulfiramu, w języku potocznym określane mianem zaszycia alkoholowego. Szukasz takiego specjalisty, ponieważ chcesz podjąć walkę z nałogiem? A może próbujesz pomóc bliskiej Ci osobie?  Kontakt ze mną to bardzo dobra decyzja. Mam nie tylko wysokie kompetencje, ale też wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu Disulfiramem (znanym lepiej jako Esperal). Chętnie rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tego tematu, a jeśli zdecydujesz się na implantację, wykonam ją w warunkach nowoczesnego, dobrze wyposażonego gabinetu. Jeśli masz już zapisany przez lekarza Esperal, cena zabiegu zostanie znacznie obniżona.

Wszywka alkoholowa dla mieszkańców Leszna w Puszczykowie

Zapoznałeś się już ze szczegółami mojej oferty? Jeśli tak, z pewnością zauważyłeś, że mój gabinet znajduje się godzinę drogi od Twojego miasta, w którym przecież nie brak placówek zajmujących się leczeniem alkoholizmu. Dlaczego więc zapraszam Cię do odległego Puszczykowa? Wybrałem taką, a nie inną lokalizację na swoją praktykę, ponieważ kilka tysięcy wykonanych zabiegów dało mi okazję do odbycia wielu rozmów z Pacjentami. Nawet Ci, którzy mieli silną motywację do leczenia, często nie czuli się gotowi na  detoks alkoholowy czy zabieg wszycia Esperalu w obawie przed reakcją rodziny, czy opinią znajomych. Jeśli i Tobie zależy na zachowaniu dyskrecji, rozumiesz już, dlaczego kameralne Puszczykowo to idealne miejsce, by podjąć walkę z nałogiem. Nie spotkasz tu swojego sąsiada czy pracodawcy – możesz liczyć na całkowitą anonimowość i w tych komfortowych warunkach wykonać pierwszy krok ku lepszemu życiu w trzeźwości.

Jak działa Esperal (Disulfiram)?

Esperal to preparat, który hamuje metabolizm alkoholu. Sam w sobie jest całkowicie obojętny dla organizmu, jednak wypicie choćby niewielkiej ilości trunku pod wpływem działania leku skutkuje bardzo silnymi objawami zatrucia alkoholowego, takimi jak nudności, wymioty, bóle głowy, duszność czy stany lękowe. Łączenie etanolu z Disulfiramem może okazać się nawet śmiertelnie niebezpieczne. Z tego powodu lek skutecznie zniechęca do sięgania po alkohol – cena za chwilę przyjemności związaną z jego spożywaniem jest zbyt wysoka. Ponieważ alkoholizm jest chorobą woli, łykanie Esperalu jest nieefektywne – chorzy po prostu rezygnują z przyjęcia kolejnej dawki, jeśli planują się napić. Dla osób zdecydowanych podjąć walkę z nałogiem rozwiązaniem jest „zaszczycie”, czyli podskórna implantacja leku. Dzięki takiej aplikacji jest on uwalniany stopniowo do krwioobiegu przez około 8 miesięcy. Po takim czasie zabieg wszycia Esperalu można powtórzyć. Czas wymuszonej abstynencji warto też wykorzystać na podjęcie innych form leczenia alkoholizmu np. psychoterapię. Nie ma też przeciwwskazań, by stosować Disulfiram przez resztę życia.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Wiesz już, czego możesz się spodziewać po leczeniu Esperalem. Jak wygląda wizyta w moim gabinecie? Na początku porozmawiamy, bym mógł rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące wszywki dla alkoholika. Przeprowadzę też wywiad medyczny, który pozwoli mi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wszycie Esperalu to procedura chirurgiczna – niestety nie istnieje nic takiego, jak zastrzyk antyalkoholowy, który pozwoliłby na prostą i szybką aplikację leku. Muszę wykonać niewielkie nacięcie na skórze (zwykle nad pośladkiem), by umieścić preparat w warstwie mięśniowo-powięziowej. Zabieg ten jest jednak krótki (trwa około 20 minut) i bezbolesny (wykonuję go w znieczuleniu miejscowym). Można po nim od razu powrócić do codziennych aktywności. Ranę zaszywam szwami wchłanialnymi, więc nie musimy spotykać się ponownie po kilku dniach. Oczywiście jednak zapraszam Cię zawsze, gdy będziesz potrzebować mojego wsparcia!

Masz dość? Pragniesz rzucić nałóg alkoholowy?
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?


Zapraszam do kontaktu! Jestem, by Tobie pomóc.

+48 784 441 285