Zapewne trafiłeś tutaj, wpisując w wyszukiwarkę frazę „wszywka alkoholowa Kościan” czy „cena Esperalu Kościan”. Szukasz informacji na temat możliwości leczenia Esperalem na terenie swojego miasta. Być może zauważyłeś już, że mój gabinet znajduje się w Puszczykowie. Dlaczego więc trafiła do Ciebie moja oferta? Zadbałem o to, nie tylko dlatego, że mogę zaproponować Ci bezpieczny, profesjonalny zabieg wszycia Esperalu (jestem dyplomowanym lekarzem, na co dzień pracującym na oddziale chirurgii w poznańskim szpitalu). Prowadzę swoją prywatną praktykę z potrzeby wniesienia własnego wkładu w walkę z alkoholizmem – jedną z najniebezpieczniejszych, moim zdaniem, chorób naszych czasów. Zaobserwowałem, że wiele osób wycofuje się z dobrego pomysłu podjęcia leczenia w obawie, że o ich problemie dowiedzą się sąsiedzi czy współpracownicy. Dlatego zapraszam Cię do gabinetu odległego o około 40 km od miejsca Twojego zamieszkania – to zagwarantuje Ci pełną dyskrecję.
Czy wiesz, na czym polega leczenie Esperalem? A właściwie Disufiramem. W związku z dyrektywą unijną Esperal został wycofany ze sprzedaży i zastąpiony preparatem o podobnym składzie, z taką samą substancją czynną. To jeden z powodów, dla których wokół Esperalu narosło sporo mitów, m.in. wątpliwość, czy jest legalnie dostępny. Zapewniam Cię jednak, że to oficjalnie dostępny w aptekach (na receptę) i całkowicie bezpieczny lek – o ile jego implantację poprzedzi detoks alkoholowy, a pacjent po „zaszyciu” zachowa całkowitą abstynencję. Disulfiram nie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Zmniejsza jedynie tolerancję na alkohol, co sprawia, że po jego wypiciu Pacjent ma bardzo nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne objawy zatrucia (jak przy silnym kacu), co skutecznie zniechęca do sięgania po trunki. A o to właśnie chodzi w walce z nałogiem – by korzyści z abstynencji przerosły korzyści z picia.
Na czym polega „zaszycie alkoholowe”? W odpowiedzi na to pytanie warto rozprawić się także z innymi mitem na temat Esperalu – tzw. wszywka to nie zastrzyk antyalkoholowy, czyli prosta procedura medyczna, po której Pacjent jest wolny od nałogu. To zabieg chirurgiczny – małoinwazyjny, wykonywany ambulatoryjnie (Pacjent może od razu wrócić do domu i nie potrzebuje okresu rekonwalescencji), niemniej wymagający wiedzy i doświadczenia operatora oraz warunków gabinetu lekarskiego. „Zaszycie” polega na wykonaniu nacięcia na skórze (w okolicy pośladka) i umieszczeniu głęboko pod nią odpowiedniej dawki preparatu (zwykle 8-10 tabletek). Tak zaaplikowany uwalnia się do krwioobiegu stopniowo, oddziałując na sposób metabolizowania alkoholu przez 8-12 miesięcy. Używam rozpuszczalnych szwów, więc nie trzeba ponownie jechać z Kościana do Puszczykowa celem ich zdjęcia. Rana pozabiegowa – o ile Pacjent zadba o nią zgodnie w wytycznymi – szybko się goi, jest niewielka i nie pozostawia po sobie widocznego śladu.
Powróćmy do poruszonej wyżej kwestii – czy wszywka dla alkoholika leczy z nałogu? Niezupełnie. Disulfiram nie rozwiązuje problemów, które sprawiły, że chory zaczął nadużywać trunków. Pod wpływem jego działania awersyjnego nie pozbywa się potrzeby sięgania po alkohol. Ponieważ jednak nie może tego zrobić, zaczyna szukać innych sposobów na poradzenie sobie z napięciem, frustracją czy lękiem. To pierwszy, ważny krok w leczeniu alkoholizmu. Istnieje bowiem wiele konstruktywnych metod rozwiązywania problemów – tych codziennych, jak stres w pracy czy kłótnia z partnerem, jak i tych, które obniżają poczucie własnej wartości czy odbierają radość życia. Alkohol uśmierza je tylko na chwilę. Skutecznie poradzić sobie można z nimi dzięki psychoterapii i innym metodom samorozwoju. Mam nadzieję, że spotkanie ze mną stanie się dla Ciebie dobrym początkiem na drodze ku lepszemu, bardziej satysfakcjonującemu życiu. Serdecznie zapraszam do kontaktu!