Witaj na stronie internetowej mojego gabinetu. Zapewne jesteś tu, ponieważ interesuje Cię temat leczenia alkoholizmu Esperalem. Dobrze trafiłeś! Znajdziesz tu nie tylko wyczerpującą wiedzę na temat działania tego preparatu i sposobu, w jakim wykonuje się zabieg jego implantacji, ale też wiele przydatnych informacji na temat choroby alkoholowej. Co najważniejsze, jeśli szukasz w Kórniku pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby, która chce podjąć walkę z nałogiem, znalazłeś ją! Jestem chirurgiem, który na co dzień pracuje w jednym z poznańskich szpitali, ale prowadzę też prywatną praktykę, w ramach której udzielam fachowego wsparcia osobom uzależnionym. Być może zdziwi Cię fakt, że choć wpisałeś w okno wyszukiwarki frazę „wszywka alkoholowa Kórnik” (lub podobną), zostałeś skierowany do placówki w Puszczykowie. To jednak nie przypadek. Chcę zaprosić Cię w miejsce odległe o pół godziny drogi od Twojego miasta, ponieważ tu – o czym być może jeszcze nie zdążyłeś pomyśleć – mogę zagwarantować Ci pełną dyskrecję i anonimowość.
Skoro interesują Cię takie kwestie, jak cena Esperalu i możliwość jego implementacji, to pewnie wiesz, czym jest ten lek i na jakiej działa zasadzie. Chcę jednak napisać kilka zdań na ten temat, by Twoje oczekiwania na pewno nie minęły się z tym, co mogę Ci zaoferować. Esperal – a właściwieDisulfiram, bo lek obecnie dostępny jest pod nową nazwą – nie jest „cudownym” zastrzykiem dla alkoholika, który uwalnia od nałogu. To preparat, który hamuje metabolizm alkoholu. Oznacza to, że wypicie niewielkiej nawet ilości trunku powoduje silne objawy zatrucia alkoholowego – o wiele bardziej nieprzyjemne (a niekiedy nawet niebezpieczne) niż w przypadku „zwykłego” kaca. Ten mechanizm sprawia, że osoba pozostająca pod wpływem Esperalu rezygnuje z picia w obawie o swoje zdrowie, a nawet nabiera awersji do alkoholu, co ułatwia jego odstawienie. Ów detoks alkoholowy nie jest jednak jednoznaczny z wyzwoleniem się od nałogu. To jedynie pierwszy, choć bardzo ważny krok w tym kierunku.
Skoro Esperal to nie zastrzyk antyalkoholowy, a tzw. zaszycie alkoholowe nie uwalnia od nałogu, to jaki jest sens jego stosowania? Najważniejszą korzyścią, jaką odnosi chory, jest trzeźwość. To nieprawda, że alkohol rozwiązuje jakiekolwiek problemy, a pod jego wpływem rzeczywistość jest „łatwiejsza do przyjęcia”. Wprost przeciwnie – alkohol pogłębia trudności, od których próbuje się uciec, zaglądając do kieliszka. Na dłuższą metę prowadzi do wielu chorób somatycznych, depresji, a nawet do śmierci. Nie trzeba dodawać, że kontrolę nad swoim życiem zdecydowanie łatwiej przejąć na trzeźwo – alkohol nie pozwala realizować marzeń, pasji, budować dobrych relacji z ludźmi, osiągać zawodowych sukcesów, kreślić realnych planów choćby na weekend, a co dopiero na dalszą przyszłość. Jeśli więc w życiu ma się cokolwiek zmienić na lepsze – czy to pod wpływem psychoterapii, czy choćby zmiany pracy na ciekawszą – potrzeba przeżywać je na trzeźwo. Zaszycie alkoholowe może to bardzo ułatwić!
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu w moim gabinecie? To bezpieczna, bezbolesna (w znieczuleniu miejscowym) procedura, do której nie musisz się specjalnie przygotowywać. Istnieje nieco przeciwwskazań do jej wykonania (przede wszystkim obecność alkoholu we krwi! – Pacjent musi zachować abstynencję przez co najmniej 48 godzin, by zabieg był możliwy), więc każdą implantację poprzedzam wywiadem lekarskim. Podczas tej rozmowy możesz też zadać pytania na interesujące Cię kwestie. Następnie przeprowadzam krótki (trwający do pół godziny) zabieg, podczas którego nacinam skórę w okolicy pośladka i umieszczam pod nią (na głębokości około 4 cm) odpowiednią dawkę Disulfiramu. Ranę pooperacyjną zaszywam wchłanialnymi szwami (nie trzeba przyjeżdżać z Kórnika na kolejną wizytę), a Pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności. Zaszycie alkoholowe zapewnia pożądany rezultat przez 8-12 miesięcy. Jeśli to zbyt mało, by uporządkować swoje życie, można je powtórzyć. Zapraszam do kontaktu!