Zerwij z nałogiem już dziś!
Zadzwoń: +48 784 441 285Wszywka alkoholowa Buk - dr Krzysztof Ratajczak

Poszukujesz informacji na temat ceny Esperalu (a właściwie Disulfiramu – Esperal to lepiej znana, ale nieaktualna już nazwa tego preparatu)? Zastanawiasz się, czy istnieje coś takiego, jak zastrzyk antyalkoholowy? Bez wątpienia jesteś tu dlatego, że wpisałeś w wyszukiwarkę frazę: „wszywka alkoholowa Buk” lub podobną. Bardzo dobrze trafiłeś. Znajdziesz tu wszystkie odpowiedzi na swoje pytania, a przede wszystkim fachową pomoc. Wygląda bowiem na to, że jej potrzebujesz – dla siebie lub drogiej Ci osoby, która straciła kontrolę nad spożywaniem trunków. Alkoholizm wciąż jest w Polsce tematem, który budzi niezrozumienie i zakłopotanie. Zapewniam Cię zatem, że to choroba, która – jak każda inna – wymaga leczenia. Co więcej, istnieją skuteczne sposoby walki z nałogiem, a tak zwane zaszycie alkoholowe jest jednym z nich. Bardzo się cieszę, że trafiłeś na stronę mojego gabinetu – może to być pierwszy bardzo ważny krok ku wyzdrowieniu!

Wszywka alkoholowa dla mieszkańców Buku w Puszczykowie

Czy już zauważyłeś, że zabieg wszycia Esperalu wykonuję w Puszczykowie? To nie przypadek, że wyszukiwarka podpowiedziała Ci moją ofertę. Kieruję ją do mieszkańców odległego o pół godziny jazdy samochodem Buku, ponieważ „zaszycie” – podobnie jak sam alkoholizm – to krępujący temat. Większość alkoholików nie potrafi rozmawiać otwarcie o swojej chorobie nawet z najbliższymi, a tym bardziej dzielić się problemem z sąsiadami. Z oczywistych względów chce go ukryć także przed pracodawcą czy współpracownikami. Buk to niewielka miejscowość, w której trudno o pełną anonimowość i dyskrecję, dlatego mogę zapewnić Ci je w innym mieście! Dlaczego nie w Poznaniu, gdzie bez trudu można „wtopić się w tłum”? Od Buku dzieli go tyle samo kilometrów, co od Puszczykowa. Wycieczka do Poznania to jednak frustrujące przedsięwzięcie. Przedzieranie się przez korki czy szukanie miejsca parkingowego zabiera mnóstwo czasu i energii – może zniechęcić do podjęcia walki z nałogiem. Dlatego właśnie zapraszam Cię do Puszczykowa! 

Na czym polega działanie leku Esperal (Disulfiram)?

Powróćmy do pytań, które skierowały Cię na moją stronę internetową. Z pewnością słyszałeś niejedno na temat Esperalu, bo zabieg jego implantacji od lat cieszy się w Polsce niemałą popularnością. W konsekwencji narosło wokół niego wiele mitów. Na przykład taki, że Esperal to zastrzyk dla alkoholika, po którym znika przemożna chęć sięgania po trunki. Nim podejmiesz leczenie Disulfiramem, musisz wiedzieć, że nie jest on cudownym lekiem na alkoholizm. Stanowi za to niezwykle pomocne narzędzie do walki z nałogiem. Wypicie choćby niewielkiej ilości alkoholu podczas terapii Disulfiramem jest bardzo nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne w skutkach. Lek hamuje metabolizm etanolu, co prowadzi do silnego zatrucia i związanych z nim przykrych objawów. Odbiera to związaną piciem alkoholu przyjemność, która jest kluczowym czynnikiem w mechanizmie uzależnienia. Chory traci chęć do sięgania po trunki, dzięki czemu jest mu łatwiej zachować abstynencję.

Czy wszywka alkoholowa to sposób na zerwanie z nałogiem?

Zaszycie alkoholowe to prosty, małoinwazyjny zabieg chirurgiczny wykonywany w trybie ambulatoryjnym. Polega na umieszczeniu odpowiedniej dawki Disulfiramu głęboko pod skórą, poprzez wykonanie niewielkiego nacięcia w okolicy pośladka albo łopatki. Dzięki temu lek może przez wiele miesięcy uwalniać się do krwioobiegu, a Pacjent nie musi pamiętać o jego zażywaniu, wystawiając przy tym na próbę swoją wolę utrzymania abstynencji. Na tym kończy się rola wszywki alkoholowej. Nie czyni ona alkoholika osobą wolną od nałogu i problemów, które do niego popchnęły. Leczenie alkoholizmu to złożony, długotrwały proces, na który mogą sięskładać detoks alkoholowy, psychoedukacja, psychoterapia, udział w spotkaniach AA… Sukces zależy głównie od motywacji i woli Pacjenta. Implantacja Esperalu to jednak znakomity sposób, by odzyskać utraconą kontrolę nad swoim życiem i świadomie nim pokierować. Nie wahaj się wykonać pierwszego i najważniejszego kroku w tym kierunku. Skontaktuj się ze mną!

Masz dość? Pragniesz rzucić nałóg alkoholowy?
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?


Zapraszam do kontaktu! Jestem, by Tobie pomóc.

+48 784 441 285