Zerwij z nałogiem już dziś!
Zadzwoń: +48 784 441 285Wszywka alkoholowa - Zabieg

Disulfiram najwyższą skuteczność osiąga, uwalniając się do krwioobiegu stopniowo. Dlatego zaleca się jego wprowadzenie podskórne, w dawce około 1oo mg na 10 kg masy ciała. Wówczas działanie preparatu utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Disulfiram jest bardzo dobrze tolerowany i nie ma żadnych skutków ubocznych, o ile pacjent zachowuje abstynencję. Dlatego utrzymanie trzeźwości przez co najmniej dobę konieczne jest także przed zabiegiem wszycia Disulfiramu.


Wszycie Disulfiramu to zabieg bezpieczny i bezbolesny, wykonywany przeze mnie wyłącznie w sterylnym gabinecie który gwarantuje odpowiednie warunki do jego przeprowadzenia.

Składa się on z następujących etapów:

  1. Znieczulenia miejscowego skóry - co powoduje, iż zabieg jest komfortowy i bezbolesny, działa nadal 3 do 4 godzin po zabiegu.
  2. Przecięcia skóry na długości około 1,5 do 2 cm - w górnej części pośladka.
  3. Umieszczenia na mięśniu 8-10 tabletek Disulfiramu – jest to dawka zalecana przez producenta leku.
  4. Zszycia powięzi i tkanki podskórnej a następnie skórę – szwami wchłanialnymi lub niewchłanialnymi.

Lek po implantacji uwalnia się bezpośrednio do krwioobiegu, często obserwowanym efektem jest niechęć pacjenta do alkoholu i brak myśli o piciu.

Zabieg implantacji Dilsulfiramu (Esperalu) przeprowadzam w gabinecie Wszywka Alkoholowa w Puszczykowie koło Poznania. Cała procedura odbywa się w miejscowym znieczuleniu i trwa około 30 minut. Polega na wykonaniu niewielkiego (do 2 cm) na skórze w górnej części pośladka i umieszczeniu preparatu w warstwie mięśniowej. Proces gojenia trwa około 7 dni. Jeśli pacjent wybierze zabieg z użyciem szwów wchłanialnych, nie musi ponownie pojawić się w gabinecie.


Masz dość? Pragniesz rzucić nałóg alkoholowy?
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?


Zapraszam do kontaktu! Jestem, by Tobie pomóc.

+48 784 441 285